Add description for your Article from here.כאשר בני זוג מגיעים לנקודת האל חזור בקשר, ומחליטים להיפרד או להתגרש, מתחילה תקופת ההתחשבנות הכספית הפנימית ביניהם, וכמו שכולם יודעים, החלק הרכושי-כספי הוא החלק הכי קשה בסיום כל קשר.

ברוב המקרים אין הסכמות על חלוקת הכספים והחובות, הנכסים והבית- ולכן החלק הזה נדרש להכרעה משפטית ופעמים רבות בית המשפט נעזר במומחים שמסייעים לבצע את ההפרדה.

מאמר זה יתמקד במתנות וירושות שקיבלו הצדדים במהלך הקשר הזוגי, וכיצד נכון להתנהל איתם:

 

משרד עורך דין לענייני משפחה וגירושין שירלי אלמוג מתמחה בניהול תיקי גירושין מורכבים, לרבות הליכי הפרדת רכוש, איזון משאבים, פירוק שיתוף בנכסי נדל”ן, כינוס נכסים והכל במקצועיות ומקצוענות, לצד רגישות מקסימלית- כפי שמגיע לך!!!

 

מתנות שניתנו לבני הזוג במהלך הנישואים:

 

מתנות בהקשר זה יכולות להיות בעלות ערך סנטימנטאלי, או כספי- או גם וגם:

כל מתנה שקיבל מי מהצדדים במהלך הקשר הזוגי, אם היא ניתנה רק לו- שייכת לו גם בעת הפרידה ואיזון המשאבים: בלשון משפטית זה נקרא “החרגה” מאיזון המשאבים.

מתנה שנתנו בני הזוג אחד לשני, החל מטבעת יהלום, עובר לג’יפ או דירה, לא משנה המחיר של המתנה- ובלבד שהיא ניתנה כמתנה לבן/בת הזוג, מוחרגת מאיזון המשאבים.

 

ירושות:

 

כאשר מי מהצדדים זוכה בירושה במהלך הנישואים, הבחירה שלו כיצד להתנהל עם הירושה תקבע אם הירושה תהיה חלק מאיזון המשאבים או תוחרג:

אם אדם ירש כסף- והכניס את הכסף לחשבון המשותף או העביר אותו לשימוש כללי לטובת הבית:

הרי שהכסף נטמע בתא המשפחתי ואין “החזרים” בעת הגירושים, כי זה כמו ‘מתנה’ שהוא הביא לקשר.

אם האדם שומר את הכסף בחשבון נפרד, ולא מערבב אותו עם התא המשפחתי, ולא נותן אותו לבן/בת הזוג:

אז הכסף שלו- הוא יכול לעשות מה שהוא רוצה בכסף ובעת פרידה הכסף הזה לא יאוזן בין הצדדים.

אם אדם ירש דירה למשל- ורשם את הדירה על שמו ושם אישתו- הרי שהדירה משותפת ובעת גירושין הדירה תחולק חצי חצי.

אם אדם ירש דירה- והיא רשומה רק על שמו והוא מפריד בין הדירה להתנהלות הכלכלית המשפחתית, הרי שבעת גירושין הדירה לא תאוזן בין הנכסים המשותפים.

 

חשוב להבין שהדוגמאות לעיל הן כלליות ויש המון ואריאציות לכל סיפור של ירושה, ולכן כל סיפור צריך להיבחן בעיניים מקצועיות ומנוסות מבחינה משפטית, כדי לדעת מה כן יאוזן ומה לא ובאיזה אופן יבוצע האיזון.

כל טענה משפטית שתועלה בעניין, אין אפשרות לתקן לאחר מכן ולכן חשוב מאוד לדעת כיצד להציג את הדברים וכיצד להתמודד איתם כבר משלב הכנת התיק ברמה האסטרטגית. בהקשר זה אם אין כוונה לשתף את בני הזוג בירושה או מתנה שווה להתייעץ עם עורך דין כדי לדעת כיצד לנהל נכון את האירוע, וכיצד “למגן” את המתנה/הכסף מאפשרות של טענת שיתוף בעת גירושין. גם בעניין זה, נשמח לעמוד לרשותכם עם כל הכלים והידע המשפטי הרחב העומדים לרשותנו.

 

לסיכום:

 

כשיש אהבה ומקימים בית, הצפי הוא “עד שהמוות יפריד בינינו” וכשזו רוח הדברים, מלכתחילה יש את כל הכוונות לבנות ולהיבנות יחד, לשתף ולהשתתף בכל, ולא לשים מחיצות רעיוניות בין “שלי” ל”שלך”. כשמגיעים לקו הסיום של הקשר, פתאום צפות ועולות כל ההתחשבנויות שלא נאמרו או נאמרו ולא נשמעו כל השנים. בנקודה הזו יש משמעות קריטית לאיך התנהלתם ביחס למתנות וביחס לירושות במהלך הקשר ולאיך הדברים יוצגו בפני ביהמ”ש.

הכל שאלה של טיעונים בבית המשפט.

לכן, אם הגעתם לנקודה הזו של סיום הקשר, ולא ערכתם הסכם ממון לפני הנישואים, הרי שלפניכם “איזון משאבים” ו”פירוק שיתוף” שאלו שתי התביעות המתייחסות לרכוש שלכם. כדי לדעת מה ואיך לתכנן נכון את הפרידה ופירוק הקשר, צרו קשר כבר עכשיו עם משרד עו”ד לענייני משפחה וגירושין שירלי אלמוג.

משרד עו”ד לענייני משפחה וגירושין שירלי אלמוג מתמחה בניהול הליכי גירושין מורכבים הכוללים פירוק כלכלי של התא המשפחתי, לרבות תביעות איזון משאבים, פירוק שיתוף, מוניטין, כינוס נכסים והכל במקצועיות ומקצוענות ומתוך דיוק והקפדה בפרטים ובחירת אסטרטגיה מדוייקת המותאמת בדיוק לסיפור שלכם ולצרכים שלכם. אל תהססו, צרו קשר עכשיו למימוש זכאותכם לשיחה ראשונית ללא עלות!

 

להרחבה על תביעות רכושיות במהלך הגירושין:

 

להרחבה על הליכי גירושין:

 

להרחבה על הליכים בבית הדין הרבני:

 

להרחבה על הליכי פרידה שאינה גירושין:

 

להרחבה על הליכים בבית משפט לענייני משפחה:

 

 

הנכם מוזמנים ליצור קשר עכשיו למימוש זכאותכם לייעוץ ראשוני, דרך האתר

או דרך המייל: [email protected]

או בנייד: 052-5258022

ונחזור אליכם בהקדם.

 

 

כל האמור במאמר זה ובאתר, הינו למידע כללי בלבד ואין לראות באמור יעוץ משפטי. למטרת קבלת יעוץ משפטי אישי יש לתאם פגישת יעוץ עם משרד עו”ד לענייני משפחה וגירושים שירלי אלמוג.

 

 

כל זכויות היוצרים למאמר זה ולכל המאמרים באתר שמורות לעו”ד שירלי אלמוג בלבד ואין להעתיק, לצטט, לשכפל או להפיץ חלקים מהמאמרים או את כל המאמרים ללא ייחוס הציטוט לעו”ד שירלי אלמוג וללא קבלת הרשאה בכתב מראש לעשות כן.

כל העושה זאת חושף עצמו לתביעה בגין הפרת זכויות יוצרים.